Maďarsko je druhým největším trhem Photon Energy v oblasti provozu a údržby solárních elektráren

6.12.2018

Photon Energy Operations HU Kft. (dále jen „společnost“), maďarská dceřiná společnost mezinárodní solární skupiny s českými kořeny Photon Energy N.V. (WSE: PEN), dnes oznámila, že podepsala 15letou dohodu o provozu a údržbě (O&M) s vlastníky 28 fotovoltaických elektráren ve výstavbě s kombinovanou výrobní kapacitou 15,3 MWp. 

„Jsme nadšeni, že přebíráme odpovědnost za provoz a údržbu 28 solárních elektráren našich zákazníků v Maďarsku. Těšíme se na nasazení našeho přístupu Smart Operations s cílem maximalizovat výrobu energie a tím i výnosy a ziskovost těchto solárních zařízení. Tato smlouva je silným důkazem toho, že maďarský trh nám poskytuje významný růstový potenciál pro naše O&M podnikání nad rámec vlastního portfolia. Jsme silně motivováni k tomu, abychom replikovali naši vedoucí pozici na trhu v České republice,“ uvedl Georg Hotar, generální ředitel Photon Energy. 

Elektrárny se nachází v obci Monorierdő v blízkosti města Monor. Tam Photon Energy plánuje do poloviny roku 2019 postavit osm dalších elektráren pro své vlastní portfolio, což přinese podstatnou synergii při poskytování O&M služeb pro všech 36 fotovoltaických elektráren. Společnost Photon Energy bude poskytovat komplexní O&M služby včetně monitoringu, řízení výkonu, jakož i preventivní a korektivní údržbu pro všech 28 instalací klientů. 

Všech 28 fotovoltaických elektráren v Monorierdő by mělo být plně funkčních do konce prvního čtvrtletí 2019. Po uvedení do provozu bude společnost na maďarském trhu poskytovat O&M služby pro 26,8 MWp fotovoltaických elektráren, čímž se Maďarsko stane pro Photon Energy druhým největším trhem v oblasti provozu a údržby solárních elektráren.

Stáhnout tiskovou zprávu v pdf.

KONTAKT PRO MÉDIA

Martin Kysly
T +420 774 810 670

 

<< Zpět na Novinky. 

Photon Energy Operations > Novinky > Maďarsko je druhým největším trhem Photon Energy v oblasti provozu a údržby solárních elektráren